V roce 2021 stejně jako v letech předchozích si JSDH Drnholec prostřednictvím Městyse Drnholec zažádala o dotaci pro Jednotku sboru dobrovolných hasičů. Tuto dotaci poskytuje Jihomoravský kraj za účelem zlepšení materiálně technického vybavení a systematické podpory jednotek sborů dobrovolných hasičů měst a obcí Jihomoravského kraje. 
Jednotka využila podpory kraje k nákupu transportních košových nosítek SPENCER SHELL. Dále bylo pořízeno 15ks ochranných jednovrstvých oděvů FIRE SNAKE pro technické zásahy a nehodová clona. Toto pořízené vybavení a výstroj přišlo téměř na 140 tisíc korun. Od Jihomoravského kraje jsme obdrželi dotaci ve výši 91 tisíc korun. 

 

 

 

Ředitelství Základní školy a mateřské školy Drnholec informuje, že ve dnech 19. – 21. dubna 2021 si mohou zákonní zástupci osobně vyzvednout formuláře pro zápis k předškolnímu vzdělávání v budově mateřské školy na ulici Hrušovanská v době od 8.00 do 15.30 hodin. Zápis se uskuteční od 2. května do 16. května 2021. Další informace a potřebné formuláře najdete na stránkách školy drbnik.cz na záložce MŠ.
 

I když nám sluníčko nesvítilo v druhé etapě úklidu jako minulý týden, přesto jsme o víkendu udělali kus práce a dotáhli na mapě Drnholce nevyčištěné úseky. Děkujeme všem, kterým není jedno, jak to u nás vypadá. Děkujeme, že vedete své děti příkladem. Děkujeme za pomoc všem dětem a dospělákům, kteří se zúčastnili obou etap úklidu. Příští týden si zkusme uklidit a zvelebit kolem svého bydlení každý sám.  Udělejme radost sobě a naší planetě. Vždyť ve čtvrtek bude Den Země. Oslavme její svátek. Třeba tím přivoláme teplejší dny. 

Bronislava Šimčíková

 

 

 

 

 

Na základě mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 6. 4. 2021, je umožněna přítomnost dětí předškolního věku na prezenční výuce ve škole. Děti budou ve skupině po 15 dětech v budově MŠ na ulici Svatoplukova a na ulici Hrušovanská. 

Z důvodu nemoci je až do odvolání pokladna Úřadu městyse Drnholec uzavřena. 

Zastupitelstvo městyse Drnholec na svém 12. zasedání dne 3. prosince 2020 schválilo cenu stočného ve výši 33 Kč/m3 včetně DPH s platností od 1. ledna 2021.

Oznamujeme občanům, že knihovna v Drnholci je s okamžitou platností uzavřena až do odvolání. 

Z důvodu nařízení vlády bude úřad městyse otevřen pro veřejnost pouze v pondělí a ve středu v době od 14 do 17 hodin. Děkujeme za pochopení.

17.2.2020 je poslední den uzavírky mostu ev.č. 414-007 u Drnholce. Od následujícího dne 18.2.2020 do 10.3.2020 včetně je úplná uzavírka druhého mostu ev.č. 39615-1na silnici III/39615
mezi Brodem nad Dyjí a Pasohlávkami. Tato uzavírka se týká linek 105 a 530 IDS JMK.

Linka 105: pojede mezi zastávkami Brod nad Dyjí, ObÚ a Pasohlávky, u kostela obousměrně odklonem po silnicích III/39615, II/414, obec Drnholec, sil. III/39613 a sil. III/39614. Na objízdné trase budou všechny spoje obsluhovat zastávku Drnholec.
V nepracovní dny (o sobotách a nedělích) budou všechny spoje vynechávat zastávku Mikulov, žel. st. z oběhových důvodů. Jízdní doba na lince 105 bude díky dlouhé objízdné trase přes Drnholec prodloužena o cca 14 minut v každém směru. Spoje tak budou
do Mikulova přijíždět o 14 minut později, a naopak z Mikulova směr Brno budou odjíždět o cca 14 minut dříve. POZOR!: V pracovní dny poslední spojení z Brna do Mikulova ve 22:35 hod. bude s přestupem v Pohořelicích, nám. Linka 105 spoj

...

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude dne 11.02.2020 v době od 7:45 do 15:00 přerušena dodávola el.energie - viz mapka. 

 

Upozorňujeme občany, že Úřad městyse Drnholec bude v období od 23.12.2019 do 01.01.2020 uzavřen. 

Vážení občané,

na základě ukončení MESOH roku si Vás dovolujeme touto cestou požádat o provedení kontroly Vašeho odpadového účtu (stanoviště) na stránkách www.mojeodpadky.cz,
aby se předešlo případným nedorozuměním při platbě poplatku za odpady v roce 2020.

Pro správný výpočet slevy je důležité, aby počty výsypů a počty zúčastněných osob
v systému odpovídaly skutečnosti. Reklamace budou probíhat do konce LISTOPADU 2019.

Jak se přihlásit do odpadového účtu?

Do odpadového úču se můžete přihlásit prostřednictvím webu www.mojeodpadky.cz
a pomocí přihlašovacích údajů (LOGIN, HESLO – tyto údaje můžete získat na úřadě).

V případě nejasností se na nás neváhejte obrátit prostřednictvím chatovacího okna
na www.mojeodpadky.cz nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

...

Z důvodu státního svátku bude v sobotu 28.9.2019 sběrný dvůr uzavřen.

V souvislosti s novým rozhlasem nabízíme občanům zasílání audio souborů hlášení rozhlasu do emailu. Registrujte si odběr zde:

Registrace zasílání hlášení rozhlasu na email

Nový bezdrátový rozhlas bude od 1. prosince sloužit pro svolání hasičů v denní dobu od 6:00 do 22:00. V nočních hodinách nebude poplach přes rozhlas spouštěn, hasiči budou svoláváni pouze prostřednictvím SMS zpráv zasílaných na mobilní telefony. Reagujeme tak na stále se zvyšující počet výjezdů hasičů, kterých mají za rok více jako 100. Svolání bude formou gongu a doplněno o verbální informaci „Požární poplach, svolání hasičů“ v délce 60 sekund. Každou první středu v měsíci bude prováděna pravidelná zkouška funkčnosti. Rozhlas nahradí stávající sirénu umístěnou na hasičské zbrojnici.

Více informací najdeteo jednotlivých signálech najdete na http://varujemevas.cz .

 

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy - rekonstrukcí, oprav, údržbových a revizních prací - bude přerušena dodávka elektrické energie:

Dne 29.11.2018 od 11:30 do 15:30

Obec Část obce

Drnholec    Drnholec

Vypnutá oblast: trafostanice Drnholec - Škola (621182) - část obce napájená z uvedené trafostanice (bližší přibližný informativní popis: ul.Tyršova, Tovární, Dělnická, Brněnská, Havlíčkova, Svatoplukova, Nám. Svobody-celá levá strana+firma Macháček-prodejna zemědělských strojů, Jednota Mikulov, kino, restaurace SPORT, základní škola, hotel Drnholec.)

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy - rekonstrukcí, oprav, údržbových a revizních prací - bude přerušena dodávka elektrické energie:

Dne 29.11.2018 od 08:00 do 11:00

Obec Část obce

Vypnutá oblast: Část obce Drnholec - viz přiložená mapka

Vážení občané,

rádi bychom vás upozornili, že jsou v odpadových účtech na www.moieodpadky.cznahrané EKO body za třídění odpadů, za efektivní využívání sběrných nádob a pytlů, a především za snižování produkce odpadů. Prosíme o kontrolu přidělených EKO bodů a svezených odpadů, aby se předešlo případným nedorozuměním při platbě poplatku za odpady. Reklamace budou probíhat do konce listopadu.

Na co je dobré se zaměřit?

  1. Zkontrolujte si prosím v Inventuře stanoviště, zda máte uvedeny všechny osoby a zda u nich máte správně vyplněný čas na stanovišti. Např. u studentů, kteří domů jezdí jen na víkendy, je dobré uvést čas 0,5 na stanovišti a u osob s trvalým pobytem, které se na stanovišti fyzicky nezdržují, je dobré uvést čas 0. Díky tomu se budou získané body a obsloužený objem všech nádob dělit správně.
  2. U domácností, které mají málo odpadů k třídění, se vyplatí vyplnit Odpadový dotazník a uvést v něm všech pět způsobů, jakými v dané domácnosti dochází ke snižování produkce odpadů. Díky tomu systém začne sledovat poměr mezi
...

Slavnostní výsadba pamětního stromu proběhne v 16:50 před lampionovým průvodem.

Dovolujeme si Vás pozvat na slavnostní výsadbu pamětního stromu na počest 100. výročí vzniku Československé republiky. Výsadba se uskuteční dne 28. 10. 2018 v 16:50 na veřejném dětském hřišti na ulici Brněnská. https://mapy.cz/s/39Puu

Těšíme se na Vaši účast.

 

 

 

 

Z důvodu nemoci dochází k omezení provozní doby stavebního úřadu v Drnholci.  Úřední hodiny pro veřejnost pouze ve dnech pondělí a středa v době od 7:00 – 11:30 a od 13:00 do 17:00.  Mimo tudo dobu lze činit pouze písemná podání na podatelně úřadu městyse Drnholec.

Jarabáček nás reprezentoval v červnu na MFF ve Strážnici.

Přerušení dodávek energie v době od 17.5.2018 do 29.5.2018 - týká se převážné části městyse. 

Vážení občané městyse,

řekněte nám zpětnou vazbu o obci ve které žijete prostřednictvím online dotazníku. Výsledky průzkumu poslouží výlučně jako podklad pro zpracování strategie rozvoje obce a poskytnuté údaje budou pečlivě vyhodnoceny. O výsledcích budete informováni na internetu a v Drnholeckém občasníku. Váš názor nás zajímá!!!

https://www.survio.com/survey/d/G1W1K5P8V8E7U6F3J

 

Vážení spoluobčané,

naše obec začala v současné době zpracovávat svůj program rozvoje, ve kterém chceme vyjasnit priority rozvoje obce a rozvrhnout jednotlivé rozvojové činnosti na nejbližší roky. Program rozvoje nám umožní lépe využít našich finančních prostředků, je i důležitým podkladem při získávání různých dotací na uskutečnění vybraných rozvojových záměrů. Považujeme za velmi důležité zjistit vaše názory na to, jaká by měla naše obec být a co pro to všichni můžeme udělat.

Dovolujeme si Vás pozvat na veřejné setkání zaměřené na tvorbu tohoto strategického dokumentu obce. Setkání proběhne v budově Základní a mateřské školy Drnholec v pátek dne 23. 2. 2018 od 17 hodin.

Těšíme se na Vaši účast.

Z důvodu poruchy na hlavním vodovodním přivaděči nepoteče v celé obci do cca 18 hod. voda.

Dodatek: bohužel dle sdělení VaK Břeclav se dnes havárii nepodaří plně odstranit. Z tohoto důvodu je možné, že ve výše položených ulicích bude malý tlak, nebo voda nepoteče vůbec. Pokud tomu tak bude, volejte na číslo 724 175 671 . Na tato místa budou přistaveny kontejnery s pitnou vodou.

Informace o výlukách na trati Břeclav - Znojmo ve dnech 22.2. a 23.2.2017

Zaregistrujte se na stránkách a dostávejte novinky a hlášení rozhlasu emailem. REGISTROVAT

 

Městys Drnholec nabízí k prodeji byt na ulici Hrušovanská č.pop. 558 velikosti 3+1. Bližší informace na úřadu městyse.

 

SOPTÍK CUP 2016, tradiční amatérský turnaj v malé kopané o bečku piva

Kdy: sobota 13. 8. 2015 od 13. hodin

Kde: hriště Na Starátku, Drnholec

Myslivecký spolek v Drnholci si Vás dovoluje pozvat na "Červencovou noc" a to v pátek 15.7.2016 ve 20 hodin na hřiště Dynama v Drnholci. Hrát budou: Stouni vstupné 100Kč, občerstvení je zajištěno.

https://www.facebook.com/events/547317405470762/

 

 

 

 

S účinností od 1. dubna 2016 se mění otevírací doba Místní knihovny v Drnholci: úterý a čtvrtek od 15:00 do 18:00, sobota zavřeno.  

Dovolujeme si vás pozvat na letošní výstavu vín, která se koná tradičně na Velikonoční neděli. Letos tento den připadá na 27. březen. Začátek výstavy je v 10:00 hodin v sále kulturního domu. V rámci programu vystoupí ve 14:00 hodin dětský folklorní soubor Jarabáček se svým programem. Od 15:00 hodin bude hrát k poslechu cimbálová muzika.

 

Jednotka sboru dobrovolných hasičů městyse Drnholec je zařazen do kategorie JPO II/1 s předurčeností na různé tipy mimořádných událostí. Mezi ně patří i poskytování první pomoci First Respordér s AED.